::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

:: STRONA GŁÓWNA

:: SKLEPIK

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

24 MAJA 2015

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres liturgiczny wielkanocny i czas spowiedzi wielkanocnej.

Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Serdecznie zapraszamy na Marsz Dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę - 31 maja. Rozpocznie się on o godzinie 12.00 przy pomniku Kopernika przy ulicy Nowy Świat, a zakończy się piknikiem w parku Kazimierzowskim przy ulicy Browarnej. Szczegóły znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

3. Przybliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy na Mszę świętą i procesję eucharystyczną, a także do przygotowania ołtarzy. Jak w zeszłym roku, prosimy, aby pierwszy ołtarz przygotowały Koła Różańcowe, Legion Maryi oraz Neokatechumenat, drugi – Służby Liturgiczne, trzeci – Chór i Rada Parafialna, czwarty ołtarz zostanie przygotowany przez pracowników kościoła drewnianego.

4. Prosimy o uwagę przy parkowaniu samochodów na terenie przykościelnym, tak, aby była możliwość wyjechania, ponieważ nie wszyscy uczestniczą u nas we Mszy świętej - niektórzy odwiedzają groby swoich bliskich.

5. Za tydzień odbędzie się w naszej parafii tzw. Niedziela Misyjna.

POMOC

Z pewnością wielu naszych Parafian i Gości wie, że w wyniku tragicznego wypadku w czasie wykonywania swojej pracy, zginął nasz parafianin pan Zbigniew Jóźwiak, który osierocił pięcioro dzieci i zajmującą się nimi żonę. Dlatego, aby wspomóc tę rodzinę, ks. Proboszcz założył subkonto w Caritas naszej diecezji. Zachęcamy do pomocy w tej formie. Numer konta znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

CARITAS DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ

Tytuł wpłaty lub przelewu: "DLA RODZINY JÓŹWIAKÓW"