::Pismo Święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

:: STRONA GŁÓWNA

:: CARITAS
:: SKLEPIK

31 SIERPNIA 2014

1. Jutro przypada 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Jest to także pierwszy poniedziałek miesiąca. Mszę świętą zbiorową za naszych zmarłych oraz za ofiary wojen odprawimy o godzinie 18.00.

2. Także jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy na Msze święte na jego rozpoczęcie, które zostaną odprawione w najbliższy piątek. Klasy 0 - III zapraszamy na godzinę 12.30, a klasy IV - VI na godzinę 11.30. Zapraszamy także rodziców, rodziny uczniów i oczywiście wszystkich pracowników szkół. Spowiedź będzie możliwa w czasie Mszy świętych.

3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwszą sobotę i pierwszą niedzielę miesiąca. Porządek tych obchodów umieściliśmy na tablicy ogłoszeń i na internetowej stronie parafialnej. Zapraszamy.

4. Za tydzień będziemy zbierali do puszek ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Zapowiedzi przedślubne

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

KONRAD ŚWIERCZYŃSKI - kawaler z parafii tutejszej oraz MAGDALENA BEATA MARSZAŁEK - panna z parafii Chrystusa Króla w Warszawie. Zapowiedź druga.

MICHAŁ PAWEŁ RUDNICKI - kawaler oraz LIDIA ARLETA CZAPSKA - panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

MARCIN GROSZKIEWICZ - kawaler z parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie oraz MAGDALENA TERESA PAMUŁA - panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.

PIERWSZE DNI MIESIĄCA

I CZWARTEK MIESIĄCA - 17.30 "Godzina Święta" - nabożeństwo Słowa Bożego.

I PIĄTEK MIESIĄCA - odwiedziny chorych po godz. 13.00 (zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii),

możliwość spowiedzi od godz. 17.30,

18.00 Msza święta, wystawienie Najświętszego sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

I SOBOTA MIESIĄCA - 8.00 Dodatkowa Msza święta z Kołami Żywego Różańca,

wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 10.00 i Litania Loretańska.

I NIEDZIELA MIESIĄCA - 13.00 Msza święta, a po niej Nabożeństwo Eucharystyczne.

POMOC

Z pewnością wielu naszych Parafian i Gości wie, że w wyniku tragicznego wypadku w czasie wykonywania swojej pracy, zginął nasz parafianin pan Zbigniew Jóźwiak, który osierocił pięcioro dzieci i zajmującą się nimi żonę. Dlatego, aby wspomóc tę rodzinę, ks. Proboszcz założył subkonto w Caritas naszej diecezji. Zachęcamy do pomocy w tej formie. Numer konta znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

CARITAS DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ

Tytuł wpłaty lub przelewu: "DLA RODZINY JÓŹWIAKÓW"