::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

:: STRONA GŁÓWNA

:: SKLEPIK

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

23 LISTOPADA 2014

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela obecnego roku liturgicznego.

W związku z tym zapraszamy na nabożeństwo, które odprawimy po Mszy świętej o godzinie 13.00. Odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Sercu Jezusowemu.

Następna niedziela, to już pierwsza niedziela adwentu, czyli początek nowego roku liturgicznego i duchowych przygotowań do Uroczystości Bożego Narodzenia.

2. Dobiega końca akcja modlitewna "Jerycho Różańcowe". Nasza parafia brała w nim udział poprzez 24-godzinne czuwanie z 22 na 23 lutego. Teraz każda parafia ma swój udział w jego zakończeniu. Jesteśmy zaproszeni na czwartek, 27 listopada, do Konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku przy ulicy Grochowskie 365, gdzie o godzinie 10.00 poprowadzimy rozważania różańcowe. Pozostałe, szczegółowe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej diecezji.

3. Od wczoraj mamy w parafii trzech nowych lektorów, którzy po odpowiednim kursie i rekolekcjach zostali promowani w naszej katedrze przez ks. biskupa Kazimierza Romaniuka.

4. Zgodnie z zarządzeniem naszej Kurii, zbieramy dzisiaj przed kościołem ofiary do puszek na pomoc w odbudowie katedry w Sosnowcu po pożarze

POMOC

Z pewnością wielu naszych Parafian i Gości wie, że w wyniku tragicznego wypadku w czasie wykonywania swojej pracy, zginął nasz parafianin pan Zbigniew Jóźwiak, który osierocił pięcioro dzieci i zajmującą się nimi żonę. Dlatego, aby wspomóc tę rodzinę, ks. Proboszcz założył subkonto w Caritas naszej diecezji. Zachęcamy do pomocy w tej formie. Numer konta znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

CARITAS DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ

Tytuł wpłaty lub przelewu: "DLA RODZINY JÓŹWIAKÓW"