::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

:: STRONA GŁÓWNA

:: CARITAS
:: SKLEPIK

19 PAŹDZIERNIKA 2014

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Niedzielę Misyjną.

2. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w naszym kościele przyjmą w tym roku szkolnym pierwszą Komunię świętą odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10.00.

3. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na modlitwę wypominkową za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie nabożeństw w miesiącu listopadzie. Wypominki roczne będziemy czytali przez cały rok po Mszach świętych niedzielnych co drugą niedzielę.

W najbliższą niedzielę, 26 października, oraz w dniach 1 i 2 listopada będziemy mogli zgłaszać zmarłych do tej modlitwy, także klerykom z seminarium duchownego, którzy zostaną rozlokowani na terenie cmentarza.

4. Od 29 października do 3 listopada obowiązuje całkowity, dotyczący także osób niepełnosprawnych, zakaz wjazdu samochodów na teren cmentarza, ze względu na ogromną liczbę ludzi odwiedzających groby.

5. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jana Kantego, we wtorek bł. Jakuba Strzemię, a w środę św. Jana Pawła II.

6. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ogłoszenie to dotyczy uczniów klas trzecich gimnazjalnych i starszych. Zgłoszenia przyjmuje ks. Wojciech Olędzki.

POMOC

Z pewnością wielu naszych Parafian i Gości wie, że w wyniku tragicznego wypadku w czasie wykonywania swojej pracy, zginął nasz parafianin pan Zbigniew Jóźwiak, który osierocił pięcioro dzieci i zajmującą się nimi żonę. Dlatego, aby wspomóc tę rodzinę, ks. Proboszcz założył subkonto w Caritas naszej diecezji. Zachęcamy do pomocy w tej formie. Numer konta znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

CARITAS DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ

Tytuł wpłaty lub przelewu: "DLA RODZINY JÓŹWIAKÓW"