::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

:: STRONA GŁÓWNA

:: CARITAS
:: SKLEPIK

28 CZERWCA 2015

1. Dzisiaj przypada 7 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji Arcybiskupa Henryka Hosera. Zapraszamy do modlitwy w Jego intencji.

2. Jutro obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to jednocześnie Dzień Łączności z Następcą Św. Piotra. W tym dniu zbieramy ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

W związku z uroczystością można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za posługiwanie się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub biskupa dodając wyznanie wiary. Taki odpust można także uzyskać nawiedzając jutro katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i odmawiając tam Ojcze Nasz i Wierzę.

3. W najbliższym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwszą sobotę i pierwszą niedzielę miesiąca lipca. Program obchodów znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

PRZEMYSŁAW WOJCIECH BUS z parafii Św. Wojciecha w Częstochowie i WIOLETTA ELŻBIETA BIELAWSKA z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

ROMUALD WILK z parafii tutejszej i SYLWIA CIEŚLAK z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.

Pierwsze dni miesiąca

I CZWARTEK MIESIĄCA:

17.30 „Godzina Święta” – nabożeństwo Słowa Bożego.

I PIĄTEK MIESIĄCA:

13.00 Odwiedziny chorych. (zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii),

17.30 Możliwość spowiedzi,

18.00 Msza święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

I SOBOTA MIESIĄCA:

8.00 Dodatkowa Msza święta z Kołami Żywego Różańca, wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 10.00, Litania Loretańska.

I NIEDZIELA MIESIĄCA:

13.00 Msza święta, a po niej Nabożeństwo Eucharystyczne.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

POMOC

Z pewnością wielu naszych Parafian i Gości wie, że w wyniku tragicznego wypadku w czasie wykonywania swojej pracy, zginął nasz parafianin pan Zbigniew Jóźwiak, który osierocił pięcioro dzieci i zajmującą się nimi żonę. Dlatego, aby wspomóc tę rodzinę, ks. Proboszcz założył subkonto w Caritas naszej diecezji. Zachęcamy do pomocy w tej formie. Numer konta znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

CARITAS DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ

Tytuł wpłaty lub przelewu: "DLA RODZINY JÓŹWIAKÓW"