::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

 
:: STRONA GŁÓWNA
:: OGŁOSZENIA
:: KANCELARIA
:: MSZE ŚWIĘTE
:: NABOŻEŃSTWA
:: HISTORIA PARAFII
:: KOŚCIÓŁ DREWNIANY
:: O PATRONIE
:: KALENDARIUM
:: ZASIĘG PARAFII
:: CMENTARZ BRÓDZIEŃSKI
:: PIELGRZYMKI
:: GALERIA
:: WAŻNE STRONY
 
 
:: KAPŁANI
:: SIOSTRY EUCHARYSTKI
:: CHÓR
:: KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA
:: LEGION MARYI
:: BIELANKI
:: SŁUŻBA OŁTARZA
:: CARITAS
:: SKLEPIKOGŁOSZENIA

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

4 PAŹDZIERNIKA 2015

1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo Eucharystyczne, które zostanie połączone z nabożeństwem Różańcowym o godzinie 17.30.

2. Jutro przypada pierwszy poniedziałek miesiąca. Mszę świętą zbiorową za naszych zmarłych odprawimy o godzinie 18.00.

3. Za tydzień, w niedzielę, obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny". Kolejny raz możemy wspomóc Fundację "Dzieło nowego Tysiąclecia" wrzucając swoją ofiarę do puszki przed kościołem. Fundacja organizuje stypendia naukowe dla młodzieży zdolnej, ale pochodzącej z niezamożnych rodzin.

4. Rodziny, osoby, które chciałyby przyjąć zagranicznych gości w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży w Polsce w dniach od 20 do 25 lipca 2016, kiedy będą przebywali na terenie naszej diecezji, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do księdza Wojciecha Olędzkiego. Przypominamy, że tymi gośćmi nie trzeba zajmować się cały dzień. Oni wychodzą z domu rano i wracają wieczorem. Swój pobyt mają zorganizowany.

5. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy we wszystkie dni października o godzinie 17.30. Dzieci z ich rodzicami zapraszamy szczególnie w we wtorki i czwartki. Za wspólne odmówienie części Różańca można uzyskać odpust zupełny raz dziennie. Szczegóły znajdziemy na tablicy informacyjnej oraz na naszej stronie internetowej poniżej.

6. W najbliższym tygodniu przeżywamy następujące obchody liturgiczne: w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej - dziewicy; w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka - biskupa;

ODPUST ZA ODMAWIANIE RÓŻAŃCA

Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie, w społeczności zakonnej, w stowarzyszeniu pobożnym.

Warunki:

• odmówić 5 dziesiątków różańca bez przerwy,

• do modlitwy ustnej dodać trzeba rozmyślanie tajemnic różańcowych,

• przy publicznym odmawianiu różańca trzeba zapowiadać odmawiane tajemnice,

• być w stanie łaski uświęcającej,

• w dniu zyskania odpustu, przystąpić do Komunii Świętej,

• wyzbyć się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego,

• pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

POMOC

Z pewnością wielu naszych Parafian i Gości wie, że w wyniku tragicznego wypadku w czasie wykonywania swojej pracy, zginął nasz parafianin pan Zbigniew Jóźwiak, który osierocił pięcioro dzieci i zajmującą się nimi żonę. Dlatego, aby wspomóc tę rodzinę, ks. Proboszcz założył subkonto w Caritas naszej diecezji. Zachęcamy do pomocy w tej formie. Numer konta znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

CARITAS DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ

90 1240 6074 1111 0000 5000 0281

Tytuł wpłaty lub przelewu: "DLA RODZINY JÓŹWIAKÓW"