::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

:: STRONA GŁÓWNA

:: CARITAS
:: SKLEPIK

26 PAŹDZIERNIKA 2014

1. W najbliższą sobotę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Jest to równocześnie pierwsza sobota miesiąca, dlatego Litanię Loretańską odmówimy po Mszy świętej o godzinie 13.00.

Zapraszamy także do kościoła drewnianego, skąd po Mszy świętej o godzinie 12.00 wyruszy procesja żałobna na cmentarz. Mszy świętej i procesji będzie przewodniczył Ks. Biskup Marek Solarczyk.

2. W niedzielę 2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny, czyli Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo wypominkowe, które odprawimy w naszym kościele o godzinie 17.00.

3. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na modlitwę wypominkową za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie nabożeństw w miesiącu listopadzie. Wypominki roczne będziemy czytali przez cały rok po Mszach świętych niedzielnych co drugą niedzielę.

Dzisiaj oraz w dniach 1 i 2 listopada będziemy mogli zgłaszać zmarłych do tej modlitwy, także klerykom z seminarium duchownego, którzy zostaną rozlokowani na terenie cmentarza.

4. Od 29 października do 3 listopada obowiązuje całkowity, dotyczący także osób niepełnosprawnych, zakaz wjazdu samochodów na teren cmentarza, ze względu na ogromną liczbę ludzi odwiedzających groby.

5. Rozpoczęliśmy zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ogłoszenie dotyczy uczniów klas trzecich gimnazjalnych i starszych. Zgłoszenia przyjmuje ks. Wojciech Olędzki.

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

Odpusty za zmarłych związane z dniami od 1 do 8 listopada.

1.

Przez cały Dzień Zaduszny (2 listopada) w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny za dusze w Czyśćcu cierpiące, ale tylko jeden raz.

Warunki zyskania odpustu są następujące:

1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,

2) odmówienie "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga",

3) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,

4) Spowiedź i Komunia św.

2.

W dniach 1-8 listopada można także uzyskać odpust zupełny, codziennie za jedną osobę zmarłą.

Warunki zyskania odpustu są następujące:

1) nawiedzenie cmentarza,

2) odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.

POMOC

Z pewnością wielu naszych Parafian i Gości wie, że w wyniku tragicznego wypadku w czasie wykonywania swojej pracy, zginął nasz parafianin pan Zbigniew Jóźwiak, który osierocił pięcioro dzieci i zajmującą się nimi żonę. Dlatego, aby wspomóc tę rodzinę, ks. Proboszcz założył subkonto w Caritas naszej diecezji. Zachęcamy do pomocy w tej formie. Numer konta znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

CARITAS DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ

Tytuł wpłaty lub przelewu: "DLA RODZINY JÓŹWIAKÓW"