::Pismo święte :: Czytania :: Katechizm :: Mszał Rzymski :: Liturgia godzin ::

 
:: STRONA GŁÓWNA
:: OGŁOSZENIA
:: KANCELARIA
:: MSZE ŚWIĘTE
:: NABOŻEŃSTWA
:: HISTORIA PARAFII
:: KOŚCIÓŁ DREWNIANY
:: O PATRONIE
:: KALENDARIUM
:: ZASIĘG PARAFII
:: CMENTARZ BRÓDZIEŃSKI
:: PIELGRZYMKI
:: GALERIA
:: WAŻNE STRONY
 
 
:: KAPŁANI
:: SIOSTRY
:: CHÓR
:: KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA
:: LEGION MARYI
:: BIELANKI
:: SŁUŻBA OŁTARZA
:: CARITAS
:: SKLEPIKOGŁOSZENIA

III NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

25 STYCZNIA 2015

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Szczegóły znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

2. Spotkanie kręgów rodzin goszczących u siebie obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, czyli Kręgów Szensztackich, odbędzie się po zakończeniu ferii, w piątek, 6 lutego. Zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.00 i na spotkanie w sali teatralnej.

3. Zapraszamy na 10-dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch. Organizujemy ją w dniach 29 maja do 7 czerwca tego roku. Szczegółowe informacje wywiesiliśmy na tablicy ogłoszeń. Koszt pielgrzymki to 2050 zł plus 90 euro. Odpowiedzialnym za organizację jest ks. Wojciech Pieniak 604 557 904.

4. Prosimy o przynoszenie palemek z niedzieli Palmowej z zeszłego roku. Zostaną one spalone na popiół, którego użyjemy do posypania głów w Środę Popielcową. Palemki można składać do kosza znajdującego się w kruchcie kościoła.

5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne po Mszy świętej o godzinie 13.00.

6. Wizytę kolędową wznowimy w przyszłym tygodniu, po zakończeniu ferii zimowych.

Zapraszamy na katechezy

Zapraszamy na katechezy dla młodzieży i dorosłych, mające na celu przybliżenie nam wartości i skarbu sakramentu Chrztu świętego. Zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godzinie 20.00.

Pielgrzymka do Włoch

WENECJA – LORETO – MANOPPELLO – LANCIANO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – PIETRELCINA – MONTE CASSINO – WATYKAN – RZYM – CASCIA – ASYŻ – PADWA – KAHLENBERG

TERMIN: 29.05-07.06.2015 r.

DZIEŃ 1: WYJAZD Z POLSKI 29.05.2015 (piatek)

O ustalonej godzinie (wczesne godziny ranne) spotykamy się na Mszy Świętej rozpoczynającej pielgrzymkę. Podstawienie autokaru na wyznaczonym parkingu. Pakowanie bagaży. Następnie wyjedziemy w kierunku granicy polsko – czeskiej i dalej w kierunku Austrii. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Tarvisio. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: WENECJA 30.05.2015 (sobota)

Rano po śniadaniu przejedziemy do Wenecji - jej zwiedzanie rozpoczniemy od przejażdżki tramwajem wodnym. Zobaczymy Plac św. Marka, Campanillę, Bazylikę św. Marka, Most Westchnień, Pałac Dożów, dzielnicę Rialto ze słynnym mostem Rialto. Wieczorem udamy się na nocleg i obiadokolację w rejonie Gatteo a Mare.

DZIEŃ 3: LORETO, MANOPPELLO 31.05.2015 (niedziela)

Rano po wczesnym śniadaniu przyjedziemy do Loreto, gdzie zwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej. Stąd przejedziemy do Manopello, gdzie znajduje się słynna relikwia – Chusta św. Weroniki. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: MONTE ST. ANGELO, SAN GIOVANNI ROTONDO 01.06.2015 (poniedziałek)

Po śniadaniu udamy się do Monte St. Angelo. Nawiedzimy pięknie położone Sanktuarium Archanioła Michała. Zobaczymy miejsce objawień Archanioła – grotę, ponad którą wybudowano kościół. Po południu powrócimy do San Giovanni Rotondo, Nawiedzimy Bazylikę i grób św. Ojca Pio. Czas wolny na osobistą modlitwę. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 5: PIETRELCINA, MONTE CASSINO 02.06.2015 (wtorek)

Rano po śniadaniu przejedziemy do Pietrelciny, miejsca urodzenia Św. Ojca Pio. Zobaczymy tu rodzinny dom Świętego. Następnie przejedziemy na Monte Cassino. Nawiedzimy najstarsze na świecie Opactwo Benedyktyńskie, Msza Święta. Odwiedzimy także Cmentarz Polski. Następnie przejedziemy do hotelu pod Rzymem. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg pod Rzymem.

DZIEŃ 6: WATYKAN, RZYM 03.06.2015 (środa)

Rano, po śniadaniu wyjedziemy do Watykanu. Przyjedziemy na Plac Św. Piotra gdzie weźmiemy udział w Audiencji generalnej z udziałem Papieża Franciszka (jeśli będzie obecny w Watykanie). Po zakończonej Audiencji zobaczymy Bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Bazylikę Santa Maria Maggiore oraz Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum i Kapitol (z zewnątrz). Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: WATYKAN, RZYM 04.06.2015 (czwartek)

Po śniadaniu zwiedzanie Watykanu. Nawiedzimy grób Świętego Jana Pawła II. Zobaczymy Bazylikę i Plac św. Piotra. Następnie zobaczymy Rzym barokowy, czyli słynne place i fontanny Rzymu: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontannę Di Trevi, Plac Hiszpański, Schody Hiszpańskie. Wieczorem udamy się w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd autokarem.

DZIEŃ 8: CASCIA, ASYŻ 05.06.2015 (piątek)

Rano sniadanie w hotelu, po którym udamy się do Casci, miasta św. Rity. Nawiedzimy Kościół św. Marii, Kościół św. Franciszka oraz Sanktuarium św. Rity – kościół górny i dolny z tzw. cudem eucharystii. Msza Św. Następnie udamy się do do Asyżu, miasta św. Franciszka. Nawiedzimy Bazylikę Górną i Dolną wraz z Kryptą św. Franciszka. Msza Święta. Zobaczymy także Bazylikę Santa Maria degli Angeli wraz z Porcjunkulą. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: PADWA 06.06.2015 (sobota)

Rano po śniadaniu przejedziemy do Padwy – krótka wizyta w Bazylice Św. Antoniego. Wieczorem przejedziemy do hotelu w ok. Tarvisio. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10: KAHLENBERG, POWRÓT DO POLSKI 07.06.2015 (niedziela)

Rano po śniadaniu wyjedziemy w drogę powrotną do kraju. Po drodze zatrzymamy się na Kahlenbergu – Msza Święta. Powrót do Polski w godzinach późno wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 2 050 zł/os.

CENA ZAWIERA:

• PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM – klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), video, WC, rozkładane fotele

• 9 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** - pokoje 2 – osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 - osobowych

• WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE: 9 śniadań, 9 obiadokolacji

• UBEZPIECZENIE SIGNAL IDUNA: KL (10 000 EUR) i NNW (5 000 PLN)

• OPIEKA PILOTA

• PROGRAM ZWIEDZANIA

• CODZIENNE MSZE ŚW. JEŚLI W GRUPIE JEST KSIĄDZ

• PODATEK VAT

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast, słuchawek (około 90 euro/osoby – płatne u pilota w autokarze), napoi do obiadokolacji, dodatkowego ubezpieczenia, świadczeń nie wymienionych w ofercie.

B. P. „ ORLANDO TRAVEL” ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH ZABYTKÓW.

KS. WOJCIECH PIENIAK 604557904

POMOC

Z pewnością wielu naszych Parafian i Gości wie, że w wyniku tragicznego wypadku w czasie wykonywania swojej pracy, zginął nasz parafianin pan Zbigniew Jóźwiak, który osierocił pięcioro dzieci i zajmującą się nimi żonę. Dlatego, aby wspomóc tę rodzinę, ks. Proboszcz założył subkonto w Caritas naszej diecezji. Zachęcamy do pomocy w tej formie. Numer konta znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

CARITAS DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ

90 1240 6074 1111 0000 5000 0281

Tytuł wpłaty lub przelewu: "DLA RODZINY JÓŹWIAKÓW"