1. Dziś przeżywamy niedzielę statystyczną, czyli doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych.

2. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który wspiera zdolną młodzież z uboższych rodzin. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na misje.

3. W najbliższy czwartek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się katecheza dla dorosłych pod tytułem „Savoir-vivre w Kościele”.

4. 19 października w Warszawie odbędzie się Narodowy Dzień Papieski. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

5. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na modlitwę wypominkową za naszych zmarłych. Kartki na wypominki jednorazowe leżą przy wejściu do kościoła. Wypełnione przynosimy do jednego z księży.
  • wypominki jednorazowe (listopadowe) będziemy czytali w dni powszednie w czasie nabożeństw  w listopadzie o godz. 17.30.
  • wypominki roczne natomiast, przez cały rok po Mszach Świętych niedzielnych, co drugą niedzielę, poczynając od pierwszej niedzieli listopada.

Od 1 listopada do 3 listopada będziemy mogli zgłaszać zmarłych do wypominek listopadowych także klerykom z seminarium duchownego, którzy będą rozlokowani na terenie cmentarza.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie:
  • we wtorek – Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • w środę – Św. Jadwigi Śląskiej