1. Dzisiaj w niedzielę przeżywamy 40. rocznicę konsekracji naszej świątyni.

2. W związku z dramatyczną powodzią, która dotknęła południowo-zachodnią część Polski, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC zaapelował o zorganizowanie w najbliższą niedzielę 22 września 2024 roku, po każdej Mszy Świętej, w każdej diecezji zbiórki pieniężnej na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszej parafii odpust ku czci Świętego Wincentego a Paulo. Zapraszamy  na sumę odpustową o godz. 11.30, połączoną z procesją w czasie której Słowo Boże wygłosi ks. dr Sylwester Gaworek, dziekan dekanatu Praskiego. Zapraszamy grupy parafialne do czynnego uczestnictwa. W związku z przygotowaniami do odpustu zapraszamy na nabożeństwo 40-godzinne – czwartek, piątek i sobotę. Modlitwy rozpoczniemy o godzinie 15:00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 17:30 odmówimy część Różańca Świętego i zakończymy adorację Mszą świętą.

4. W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 członkowie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej w obecności wspólnoty parafialnej złożą przysięgę, że swoje obowiązki będą wypełniać sumiennie oraz zgodnie z przepisami prawa, dochowując tajemnicy i dyskrecji, troszcząc się o dobro Kościoła i parafii. Obie rady mają za zadanie wspierać ks. Proboszcza w jego posłudze duszpasterskiej i w sprawach ekonomicznych dla dobra całej parafii. Ufamy, że poprzez dobrze funkcjonujące Rady nasza parafia stanie się miejscem dobrego rozeznawania ważnych dla wspólnoty spraw a ostatecznie twórczej pracy duszpasterskiej kapłanów i świeckich. Polecajmy w naszych modlitwach Panu Bogu wszystkich członków Rad.

5. Koła Różańcowe z naszej parafii organizują pielgrzymkę autokarową do Loretto k. Wyszkowa, wyjazd 05.10 (sobota) o godz. 10.00. zapisy w zakrystii i kancelarii.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• W poniedziałek – św. o. Pio prezbitera.
  • W piątek – św. Wincentego a Paulo prezbitera.
  • W sobotę – św. Wacława męczennika.