1. Dzisiaj po każdej Mszy Św. odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo pojazdów i kierowców związane ze wspomnieniem Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących.

2. Diecezja Warszawsko-Praska serdecznie zaprasza do udziału w uroczystości 100. rocznicy przybycia Św. s. Faustyny do Ostrówka. Obchody rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 28 lipca o godz. 15:00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Arunasa Poniškaitisa, biskupa pomocniczego Archidiecezji Wileńskiej. Wszyscy pielgrzymi będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • W poniedziałek – święto Św. Marii Magdaleny
  • We wtorek – święto Św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy
  • W środę – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
  • W czwartek – święto Św. Jakuba, Apostoła
  • W piątek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP – Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach, dziadkach oraz osobach w podeszłym wieku.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Kacper Zieliński – kawaler z par. NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie

Natalia Aleksandra Minczanowska – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.