1. W tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni miesiąca:
  • w poniedziałek Msza św. o godz. 18:00 będzie odprawiona jako zbiorowa za zmarłych. Intencje możemy podawać w zakrystii.
  • w czwartek o godz. 17:30 Godzina święta, a następnie o godz. 18:00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  • w piątek od godz. 17:30 możliwość spowiedzi, a od godz. 13:00 odwiedziny u osób chorych. Po wieczornej Mszy Św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  • w sobotę o godz. 8:00 dodatkowa Msza Św., a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10:00.
  • za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne.

1. Ks. Biskup Romuald zaprasza do pielgrzymowania w tegoroczne wakacje:
  • Z sanktuarium przy ul. Żytniej do Ostrówka w dniach 27-28 lipca.
  • Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, która 5 sierpnia wyrusza z Parafii Narodzenia Pańskiego przy ul. Ostrobramskiej 72 (dojście do Częstochowy: 14 sierpnia). Zapisy w parafii w terminie 1-4 sierpnia.
  • Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła. Jej pielgrzymi wyruszają z parafii konkatedralnej na Kamionku 16 sierpnia i docierają do Częstochowy 26 sierpnia.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • W środę –  Św. Tomasza, Apostoła
  • W sobotę – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy