1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Z tej okazji po Mszy Św. o godz. 13:00 odbędzie się krótkie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach II Światowej w rocznicę napaści Hitlerowskich Niemiec na Polskę. Przez cały dzień przed kościołem po Mszach Św. będziemy zbierać do puszek ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

2. Rodziców dzieci klas III, przygotowujących się w tym roku do I Komunii Św.  zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek po wieczornej Mszy Św.

3. Za tydzień o godz. 15:00 w kościele pierwsze spotkanie dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

4. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy uczniów, rodziców, dyrekcje, nauczycieli, pracowników szkół na Mszę Świętą 8 września o godz. 10:00, w czasie której poprosimy o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki. Poświęcimy również przybory szkolne uczniom klas pierwszych.

5. Od 2 września (poniedziałek) będzie możliwość spowiedzi przed wieczorną Mszą Świętą od godz 17.45.

6. W tym tygodniu wypada:
  • I Poniedziałek Miesiąca: o godz 18.00 Msza św.  w int zbiorowych za zmarłych.
  • I Czwartek Miesiąca: o godz. 17.30 Godzina Święta o godz 18.00 Msza w intencji powołań Kapłańskich i Zakonnych.
  • I Piątek Miesiąca; spowiedź od godziny 17.15
  • I Sobota Miesiąca; o godz. 8:00 – Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.10:00

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• We wtorek – Św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła
  • W sobotę – bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego (patrona naszej Diecezji)

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Marcin Gawryszewski – kawaler z par. tut

Izabela Karolina Fiedorczuk – panna z par. tut

Jacek Kowalczyk – kawaler z par. tut

Aleksandra Jamrocha – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Michał Cegiełka kawaler z par. tut

Ewa Andrukiewicz panna z par św. Jana Chrzciciela w Nowym Dworze

Zapowiedz pierwsza

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.