1. W związku z rozpoczynającym się sierpniem, zachęcamy do dobrowolnej abstynencji w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków.

2. W piątek (2 sierpnia) jest możliwość uzyskania Odpustu Zupełnego, zwanego „Porcjunkuli”. Dla uzyskania odpustu należy nawiedzić katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
  • w czwartek o godz. 17:30 Godzina święta, a następnie o godz. 18:00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Modlitwą otoczymy również ofiary Powstania Warszawskiego z racji 80. Rocznicy wybuchu
  • w piątek od godz.17:30 możliwość spowiedzi. Katecheza przed chrztem o godz. 18:30 w salce teatralnej.
  • w sobotę o godz. 8:00 – Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.10:00
  • w przyszłą niedzielę – po Mszy Św. o godz. 13:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienia:
  • W poniedziałek – Świętych Marty, Marii i Łazarza
  • W środę – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera